Понеділок, 2020-08-03, 5:17 PM

Головна » 2014 » Лютий » 24 » Обережно кір!
Обережно кір!

Кір — Одне із самих важких інфекційних захворювань. Захворіти можуть як дорослі, так і діти. Виняток становлять малюки від народження до 3-4 місяців, які харчуються грудним молочком мами, колись у своєму житті перенесла кір. У середньому, найчастіше хворіють діти від 4-5 років.

Збудником кору є фільтрівний вірус. Він дуже леткий, однак у несприятливих для нього умовах зовнішнього середовища швидко гине. На відкритому повітрі заразитися кором досить складно. А ось в закритих приміщеннях, тим більше погано провітрюваних і задушливих — зараження досягає максимального ефекту. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом через слину при чханні або каші. Також було вивчено, що віруси тривалий час знаходяться в підвішеному стані в повітрі і чекають свою жертву. Спочатку вірусом кору вражаються верхні дихальні шляхи і очі. Далі осідаючи на слизовій віруси починають розмножуватися, проникаючи в кров і пересуваючись по всьому організму за допомогою клітин крові. В основному вірус проникає у верхні дихальні шляхи, шлунок, кишечник, нервові клітини і ендотеліальні клітини у судинах.
Після проникнення вірусу кору в організм інкубаційний період може становити від 9 до 22 днів. У цей період ніяких зовнішніх симптомів може не бути зовсім. Потім ви починаєте помічати, що ваша дитина часто втомлюється, підвищується температура тіла, виявляється нежить, кашель, навіть кон’юнктивіт. На небі з’являються невеликі рожеві цятки — це корева енантема, а на слизовій оболонці щік — висівкоподібний плями. Потім починають з’являтися дрібні плямочки, перетворювані в білого кольору точки з червоним обідком навколо. Спочатку вони з’являються на шиї, за вушками, на обличчі, потім переходять на груди, живіт і спину, на 3-4 день вони з’являються і на руках, ногах. Через кілька днів точки і почервоніння проходять, залишаючи за собою невеликі болячки, які можуть злегка лущитися. Зникають вони в тій же послідовності, що і з’являлися. Як тільки ви помітите, що висип з червоного кольору перетворилася в блідо-рожеву, при цьому знижується температура тіла, йде кашель, нежить і кон’юнктивіт. Кір дуже сильно знижує імунітет під час піку своєї активності, тому потрібно бути дуже обережним, щоб ваша дитина не отримав ускладнення. Серед тяжких наслідків можна виділити наступні хвороби: ларингіт, бронхіт, енцефаліт, пневмонія, отит, стоматит, кератит, диспепсія, неврит слухового нерва.
Лікування кору проводиться вдома під чітким наглядом дільничного лікаря. Він оцінює стадію розвитку захворювання, призначає препарати, що знімають біль і запобігають розвиток ускладнень. Пастельний режим, розслаблююча обстановка, часте пиття і вітамінізований їжа, часті провітрювання кімнати, приглушене світло. Апетит у дитини буде періодами відсутні, тому необхідно в розумних межах годувати дитину тим, що він хоче. Їжа повинна в першу чергу багата вітамінами А, В, С і Е. Страви в напіврідкому і рідкому вигляді, а також в протертому. При важкому протіканні хвороби лікар прописує жарознижуючі, протикашльові, антигістамінні препарати і навіть знеболюючі.
Дуже важливим попередженням появи кору є своєчасна щеплення.

Переглядів: 787 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2014  »