Субота, 2020-08-15, 1:17 AM
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Головна | Мій профіль | Вихід
Меню сайту
Сторінка
Мои статьи [19]
Наше опитування
Чи подобається Вам наш заклад?
Всього відповідей: 125
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Головна » Статті » Мои статьи

На допомогу батькам
 

ДІТИ, ЯКІ СХИЛЬНІ ГОВОРИТИ НЕПРАВДУ

                    Дитячу брехню батьки часто сприймають  як  катастрофу, як прояв  найгірших рис  характеру: хитрості, підступність, боягузтва.

                   «Чому вона  бреше, -  дивуються батьки – Адже ми  її навіть не караємо!»  Проте запитання доцільніше  ставити інакше: не «чому вона бреше?», а  «що їй  заважає зізнатися?» Це може бути страх  упасти  у  власних очах  («Я – хороша, я не могла цього зробити!»); страх  втратити  любов  батьків (« Мама  любить мене добру, а тепер виявилося, що я погана!»)  страх протистояти дорослим («Я не хочу це робити, але ж я не можу відмовити старшим – легше збрехати, що вже  зробила») тощо.

                   Як правило, дитина не усвідомлює цих причин, тому запитувати в неї «Чому ти  збрехала?» - не варто. Необхідно самим  визначити  обмеження  дитини і допомогти їй  їх  подолати.

                                      Чим  можуть  допомагати  батьки

1.   Не провокуйте брехливість дитини в тих  ситуаціях, де, як Ви  заганяєте  її   в пастку  запитанням: «Ти  знову брав плеєр?!», - то дитина не може втриматися від брехні: «Ні! Не брав!» А далі  вже можна лише наполягати на своєму.

2.   Замість того, щоб  «відчувати  брехню», необхідно «по вправлятися в умінні  правдиво  зізнаватися». Виберіть ситуацію, де дитина  відчуває провину, створіть сприятливу   атмосферу, допоможіть їй  знайти  слова для  визначення провини: «Я сама не знаю, як це сталося. Мені дуже шкода. Я не  хотіла тебе засмутити…» тощо.

3.    Забезпечте  приємне емоційне підкріплення перемоги  дитини  над собою. Якщо вона відчуває, що  визнавати  свої  помилки не  страшно, а навіть  приємно, вона  легше  піде  на це  наступного разу.

4.   Не  сподівайтеся, що після  визнання  своїх  помилок  дитина їх не повторюватиме.  Неслухняність  - це  вже  інша  проблема  виховання.

                   Чим може допомогти психолог

Основні завдання  психологічної  корекції:

1.     Визначити, яких  саме  психологічних  ресурсів не вистачає дитині, щоб наважитися  говорити правду.

2.     В ігровій формі  допомогти дитині  подолати свої  обмеження.

3.     Відпрацювати  в ігрових  ситуаціях необхідну  для  Вашої  дитини  форму  визнання своїх помилок.

 

 НЕСЛУХНЯНА   ДИТИНА

                   Неслухняність  є однією з найбільших проблем виховання. Коли дитина  не  слухається, батьки відчувають свою безпорадність, безсилля, страх, сприймають неслухняність як прояв нелюбові чи неповаги до себе.

                   Насправді неслухняна дитина може дуже  любити й поважати  своїх батьків. Просто вона відчуває в собі силу   відстоювати свої бажання, або потребу  перевірити любов  батьків (« Поступаються – отже,  люблять»), або прагнення в такий  спосіб  виявити свою образу («Ти не хочеш для мене, а я не буду для  тебе»). Отже, в основі неслухняності дитини  можуть  лежати  певні  проблеми в  стосунках, проте надмірно слухняна дитина завжди нездорова. Вона  невпевнена в собі, несамостійна, тривожна.

                   Чим можуть допомогти  батьки

1. Спробуйте зрозуміти, що лежить в основі   пручань  дитини.

2.  Коли наполягаєте на своєму, намагайтеся не позбавляти дитину своєї любові, не   принижувати її гідності («Я б із  задоволенням  тобі  дозволила, але, на жаль, не можу…»)

3. Якщо дитина не  виконує  Ваших вимог – скоротіть їхню кількість спочатку  до 3-4-х основних, інакше на все може  просто не вистачити уваги дитини.

4. Для того, щоб  дитина  навчилася виконувати  Ваші вимоги, краще застосовувати заохочення, ніж покарання. Негативне підкріплення  може  сформувати  лише  відразу до  відповідної  діяльності, позбавити бажання виконувати вказівки дорослих.

                   Чим може допомогти психолог.

Основні завдання  психологічної корекції:

1.     Через ігрові ситуації  визначити особистісні  причини  неслухняності  дитини.

2.     Допомогти дитині проявити й відпрацювати  свої психологічні  проблеми на ігровому   матеріалі.

3.     Знайти можливості  оптимізації взаємодії  батьків  та дітей.

4.     В ігровій формі  тренувати дітей розуміти себе і своїх близьких.

  

ГІПЕРАКТИВНА  ДИТИНА

                               Непосидюча дитина це не просто постійний галас і метушня      в домі, це  й   постійний страх за  її життя  і  здоровя. Не має такої   щілини чи отвору, куди вона не сунула б носа  чи  пальця, немає        заборон, яких  вона не  порушувала б.

                   Причиною  такої нестриманості, як правило, є тимчасове            переважання  сили  збудження нервової  системи над  силою       гальмування.  Цей  дисбаланс  компенсується  у  10-14-річному  віці,         коли  дитина  вже   здатна контролювати себе. Проте якщо дитину      переконати в тому, що вона неслухняна, некерована, неуважна,         байдужа до інших, тоді  вона не стане  використовувати цю  здатність,           бо не  віритиме в свої сили. Отже, головне завдання батьків          гіперактивної дитини – не навязати  їй  негативне ставлення  до себе            та  світу.     

                   Чим можуть допомогти батьки

1.     Не варто сподіватися, що бурхлива фізична  активність вивільнить енергію малюка. Навпаки, коли він перевтомлений, він стає пере збудженим і ще менш керованим. Тому  краще уникати ситуацій, що пере збуджують дитину, а її енергію  варто спрямовувати в необхідне  русло.

2.     Намагайтеся зайняти дитину тим, що її цікавить. Поки вона захоплена  улюбленими справами, ризик, що в неї  виникнуть небажані імпульси, - мінімальний.

3.     Спробуйте запобігати порушенню Ваших вимог, бо дотриматися їх  вона ще не здатна, а чим  більшим  буде  досвід «неслухняності», тим глибшим  стане  переконаність  дитини в тому, що  вона  погана.

4.     Для того, щоб зупинити  енергійну  дитину, доцільно  переключити її увагу  на  щось  емоційно значуще для неї: « Ой, дивись!», «Я згадала!»

                   Чим може допомогти психолог

         Основні завдання  психологічної  корекції:

         1.Визначити уявлення дитини про себе  і  допомогти  їй позбутися        негативних  переконань  щодо  власної   неспроможності.

         2. Засобами гри створити позитивну мотивацію до розвитку  вміння контролювати  свої  слова та дії.

         3.  Тренувати в ігрових вправах довільну увагу  дитини.

         4.  Підібрати разом з батьками ефективні  способи  взаємодії з гіперактивною  дитиною.

 

 

  

                
Категорія: Мои статьи | Додав: Admin (2011-04-22)
Переглядів: 923 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.Горбатюка,34,
тел./ф.:(03840)5-60-53,

e-mail:dnz7sh@mail.ru

Пошук
Друзі сайту
Погода
Погода в Украине Погода в Украине Погода в Украине
Годинник
Визначні дати
Праздники Украины

Дошкільний навчальний заклад №7 "Дюймовочка" © 2020 |