Понеділок, 2020-08-03, 5:29 PM
Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Головна | Мій профіль | Вихід
Меню сайту
Сторінка
Мои статьи [19]
Наше опитування
Чи подобається Вам наш заклад?
Всього відповідей: 125
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Головна » Статті » Мои статьи

Психолог радить

ВІСІМ ПРАВИЛ ДЕЙЛА КАРНЕГІ,

ЯКІ ПРИНЕСУТЬ ВАМ   ДУШЕВНИЙ  СПОКІЙ  І  ЩАСТЯ 

1.     Поводьтеся життєрадісно, і ви  почуватиметесь життєрадісним.

2.     Ніколи не намагайся помститися вашим ворогам, тому що цим ви  завдаєте собі більшої шкоди, ніж їм.

3.     Замість того, щоб хвилюватись через  чиюсь невдячність, не сподівайтеся на вдячність. Пам’ятайте, що єдиний спосіб знайти щастя – не чекати вдячності, а творити добро заради власної радості.

4.     Вдячність – така риса характеру, яку слід виховувати , тому якщо хочете, щоб наші діти були вдячними, необхідно вчити  їх  цьому.

5.     Ведіть рахунок своїх успіхів, а не своїх неприємностей. У житті треба ставити перед собою дві мети. Перша – здійснення  того, чого ви прагнули. Друга -  уміння радіти  досягнутому.

6.     Не уподібнюйтесь до когось. Знайдіть себе   і залишайтесь собою, адже уподібнення – самогубство.

7.     Коли доля дає  вам лимон, намагайтеся зробити з нього лимонад. Найважливіше в житті полягає в тому, щоб  максимально використовувати свої успіхи.  Кожен дурень здатний на це. Справді важливим є уміння скористатися втратами.  Це потребує розумових зусиль, у цьому й полягає різниця між розумною та нерозумною людиною.

8.      Забувайте про свої неприємності, намагайтеся дати трохи щастя іншим. Якщо ви робите добро для інших, ви  робите його насамперед собі.

 

 ДИТЯЧА  АГРЕСІЯ

         Агресія – це енергія подолання, боротьби, відстоювання своїх прав та інтересів.  Ця сила необхідна дитині  для того, щоб досягти своєї мети, протистояти перешкодам. Не бажаною є не сама по собі агресія, а  неприйнятні форми її прояву: звичка кричати, ображати, битися. Тому завданням виховання дитини є не усунення її агресії, а   навчання адекватно проявляти свої негативні почуття: гнів, обурення, неприйняття.  Саме тому, що дитина  не вміє усвідомити й висловити  протестні почуття стосовно значущої особи ( батька чи вчителя), у неї може  виникати « безпредметна агресивність» -  розповсюдження почуття злості та слабші та безпечні об’єкти -  на дітей, тварин, предмети.  Причиною підвищення дратівливості також можуть бути фізичні чи психологічні проблеми дитини, які  виснажують її, підвищують збудженість та імпульсивність.

Чим можуть допомогти батьки

1.     Не сваріть дитину за те,  що вона посміла гніватися на Вас. Наприклад, поставтеся до її обурення з розумінням й  повагою: допоможіть їй усвідомити і сформулювати свої  претензії до Вас.

2.     Тільки тоді, коли  емоції вщухнуть,  розкажіть дитині про те, як  Ви переживали, коли вона виявляла свій гнів. Знайдіть разом із нею вдалу форму висловлювання претензій.

3.     Поспостерігайте за собою. Дуже часто ми самі придушуємо своє роздратування, терпимо його доти, доки воно не вибухне, як вулкан, яким уже не можна керувати. Набагато легше й корисніше вчасно помітити своє незадоволення.

4.     Учіть дитину розуміти себе та інших. Якщо дитина навчиться усвідомлювати свої почуття й почуття інших, вона зможе свідомо обирати мирні форми боротьби і захисту.

Чим може допомогти  психолог

         Основні завдання психологічної корекції:

         1.    Визначити основні причини   агресивної поведінки дитини.

         2.    Розробити такі ігри, у яких дитина зможе не просто виявити свій гнів, а експериментувати  з формами його прояву.

         3.   Допомогти дитині через гру навчитися розуміти свої та  чужі негативні  переживання.

         4. Разом із батьками знайти можливість оптимізації виховного впливу на дитину  в сімї.

 

        ТРИВОЖНІСТЬ  ДИТИНИ

         Дитячі страхи є нормальною реакцією дитини, яка  усвідомлює недостатність своїх можливостей. У міру розвитку умінь дитини  одні страхи зникають, а інші з’являються, бо  дитина усвідомлює нові небезпеки. Відсутність страхів не є показником благополуччя. Здорова дитина – та, яка не боїться  боятися. Шкідливими страхами є ті, що обмежують розвиток можливостей дитини ( вона не   пробує досягти того, чого хоче)  або підриваються  її здоров’я  -  погіршуються сон, знижуються апетит, псують настрій, виводять із рівноваги. Такі страхи потребують спеціальної уваги батьків та психологів.

         Чим можуть допомогти  батьки

1.     Оскільки «нездорові  страхи»  характеризуються  тим, що діти  «бояться боятися», то насамперед допоможіть дитині спокійно сприймати сам факт наявності страхів. Якщо вона вирішить, що боятися – це  неприпустимо погано чи соромно, вона  уникатиме страшних ситуацій і ніколи не зможе навчитися долати їх.

2.     Не лякайтеся страхів своєї дитини, не  намагайтеся відвертати її увагу  від  спогадів  про страшний сон чи страшну  фантазію. Якщо ми відганяємо страх – він переслідує  нас і атакує тоді, коли ми найменше захищені  від нього.

3.     Допоможіть своїй дитині зустрітися із її страхом у безпечній атмосфері:  коли Ви поруч,  коли вона почувається  спроможною протистояти страху. Нехай вона розповість чи намалює Вам те, що її  лякає, і  отримає від Вас  розуміння і підтримку.

4.     Необхідно, щоб дитина зрозуміла, що боятися не соромно, що всі (і Ви також) чогось  боялися, нехай вона повірить у те, що теж зможе опанувати свій страх.

5.     Нехай Вас не  бентежать невдалі спроби Вашої дитини  подолати свій страх. Хваліть її за незначні досягнення, відзначайте найменший прогрес: « Страх став трохи меншим. Отже, ти його поступово долаєш».

Чим може допомогти  психолог

Основні завдання психологічної корекції:

1.     Визначити особистісні причини надмірної  тривожності  дитини.

2.     Сформувати в дитини впевненість   у  своїх силах  перемогти свої страхи.

3.     Організувати ігрову діяльність, у якій  можна  моделювати  страхи  і  тренуватися  в їх подоланні.

4.     Активізувати ті ресурси, які необхідні дитині для успішного подолання   своїх страхів.

5.     Допомогти батькам  знайти психологічно  правильні способи реагування  на  страхи  своєї дитини.

 

 

 


Категорія: Мои статьи | Додав: Admin (2011-04-22)
Переглядів: 889 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.Горбатюка,34,
тел./ф.:(03840)5-60-53,

e-mail:dnz7sh@mail.ru

Пошук
Друзі сайту
Погода
Погода в Украине Погода в Украине Погода в Украине
Годинник
Визначні дати
Праздники Украины

Дошкільний навчальний заклад №7 "Дюймовочка" © 2020 |